Nordisk Mesterskap Menn Pencil

Dato: 18.-20. sep 2014; Salong: Oslo Biljardsenter, Oslo, Norge; Type: Internasjonal; Mer: Se også resultater (119)
Finale Pencil
Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-5 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo)    Pencil
Semifinaler Pencil
Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-6 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) Møter  Pencil
Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-3 Sweden Christopher Koba (BK Stöten)    Pencil
Kvartfinaler Pencil
Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-1 Finland Kim Laaksonen (Unknown)    Pencil
Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-7 Finland Sami Karttunen (Unknown)    Pencil
Sweden Christopher Koba (BK Stöten) 9-2 Finland Jesse Huttunen (Unknown)    Pencil
Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-3 Norway Joakim Haugen (Oslo)    Pencil
8-delsfinaler Pencil
(Siste 16)
-------------------Trekkes inn fra Runde 4 Tapersiden
1 Finland Kim Laaksonen (Unknown) 9-6 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
2 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-2 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball)    Pencil
3 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-3 Sweden Tomas Larsson (Gefle Cue Club)    Pencil
4 Finland Sami Karttunen (Unknown) 9-6 Finland Casper Matikainen (Unknown)    Pencil
5 Sweden Christopher Koba (BK Stöten) 9-4 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger)    Pencil
6 Finland Jesse Huttunen (Unknown) 9-7 Sweden Daniel Tångudd (BK Milen)    Pencil
7 Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-6 Norway Bjørn Johan L'orange (Oslo)    Pencil
8 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-8 Sweden Christian Sparrenlöv Fisher (Norrtelje BK) Møter  Pencil
Runde 4 Tapersiden Pencil
(Siste 24)
1 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-8 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo)    Pencil
2 Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-6 Sweden Pierre Hesselgren (Stockholms BS)    Pencil
3 Sweden Christopher Koba (BK Stöten) 9-3 Finland Petri Makkonen (Unknown)    Pencil
4 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-6 Denmark Jan Keller (Skaraborgs BK)    Pencil
5 Finland Casper Matikainen (Unknown) 9-6 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
6 Finland Jesse Huttunen (Unknown) 9-7 Sweden Tianfang Zhang (Stockholms BS)    Pencil
7 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-6 Norway Roger Lysholm (Trondheim) Møter  Pencil
8 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-4 Sweden Mikael Wiszniewski (Kville BC)    Pencil
Runde 3 Tapersiden Pencil
(Siste 32)
1 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-2 Finland Jani Siekkinen (Unknown)    Pencil
2 Sweden Pierre Hesselgren (Stockholms BS) 9-6 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
3 Finland Petri Makkonen (Unknown) 9-7 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo)    Pencil
4 Denmark Jan Keller (Skaraborgs BK) 9-4 Norway Jørgen Nilsen (BEX)    Pencil
5 Finland Casper Matikainen (Unknown) 9-8 Sweden Stefan Ericson (BK Stöten)    Pencil
6 Sweden Tianfang Zhang (Stockholms BS) 9-4 Finland Sami Ahola (Unknown)    Pencil
7 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-7 Finland Jani Uski (Unknown)    Pencil
8 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-8 Sweden Jim Chawki (BK Milen) Møter  Pencil
Runde C Vinnersiden Pencil
1 Finland Kim Laaksonen (Unknown) 9-6 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC)    Pencil
2 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-7 Sweden Christopher Koba (BK Stöten)    Pencil
3 Sweden Tomas Larsson (Gefle Cue Club) 9-3 Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club)    Pencil
4 Finland Sami Karttunen (Unknown) 9-7 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo)    Pencil
5 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 9-5 Sweden Mikael Wiszniewski (Kville BC)    Pencil
6 Sweden Daniel Tångudd (BK Milen) 9-5 Norway Roger Lysholm (Trondheim)    Pencil
7 Norway Bjørn Johan L'orange (Oslo) 9-4 Finland Jesse Huttunen (Unknown)    Pencil
8 Sweden Christian Sparrenlöv Fisher (Norrtelje BK) 9-8 Norway Christian Johannessen (Oslo)    Pencil
Runde 2 Tapersiden Pencil
(Siste 48)
1 Finland Jani Siekkinen (Unknown) 9-5 Norway Robert Grønlie (Trondheim)    Pencil
2 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-6 Sweden Pontus Dalén (Familjens)    Pencil
3 Sweden Pierre Hesselgren (Stockholms BS) 9-6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
4 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Navid Eslah (BEX)    Pencil
5 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-4 Finland Jusso Nuutinen (Unknown)    Pencil
6 Finland Petri Makkonen (Unknown) 9-2 Finland Marko Makkonen (Unknown)    Pencil
7 Denmark Jan Keller (Skaraborgs BK) 9-6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
8 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 9-4 Norway Even Wærnes (Stoppball) Møter  Pencil
9 Sweden Stefan Ericson (BK Stöten) 9-5 Finland Santtu Pyykönen (Unknown) Møter  Pencil
10 Finland Casper Matikainen (Unknown) 9-2 Norway Robert Farinetti (BEX)    Pencil
11 Sweden Tianfang Zhang (Stockholms BS) 9-4 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
12 Finland Sami Ahola (Unknown) 9-5 Sweden Mats Elfroos (Old Fellows BC)    Pencil
13 Finland Jani Uski (Unknown) 9-5 Sweden Morgan Cederstrôm (Växjô BF)    Pencil
14 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-4 Finland Joonas Ohtonen (Unknown)    Pencil
15 Sweden Jim Chawki (BK Milen) 9-3 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
16 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-6 Norway Roger Rasmussen (Oslo)    Pencil
Runde 1 Tapersiden Pencil
(Siste 64)
1 Norway Robert Grønlie (Trondheim) 9-4 Finland Einari Autero (Unknown)    Pencil
2 Sweden Pontus Dalén (Familjens) 9-3 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
3 Sweden Pierre Hesselgren (Stockholms BS) 9-7 Sweden Adam Rydström (BK Flamingo)    Pencil
4 Norway Navid Eslah (BEX) 9-6 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
5 Finland Jusso Nuutinen (Unknown) 9-4 Denmark Mahmut Mutto (Kville BC)    Pencil
6 Finland Petri Makkonen (Unknown) 9-5 Norway Audun Risan Heimsjø (Ask BC)    Pencil
7 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) Møter  Pencil
8 Norway Even Wærnes (Stoppball) 9-6 Sweden Fredrik Andersson (Familjens)    Pencil
9 Finland Santtu Pyykönen (Unknown) 9-7 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
10 Finland Casper Matikainen (Unknown) 9-7 Norway Espen M Andersen (Trondheim)    Pencil
11 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) 9-2 Sweden Mikael Andersson (BK Milen)    Pencil
12 Sweden Mats Elfroos (Old Fellows BC) 9-7 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
13 Sweden Morgan Cederstrôm (Växjô BF) 9-7 Norway Martin Rottem Dahle (Stoppball)    Pencil
14 Finland Joonas Ohtonen (Unknown) 9-6 Sweden Mikael Kåhlberg (BK Milen)    Pencil
15 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 9-6 Denmark Mathias Spanggaard (Unknown)    Pencil
16 Norway Roger Rasmussen (Oslo) 9-5 Norway Tron Engebakk (Unique) Møter  Pencil
Runde B Vinnersiden Pencil
1 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-6 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) Møter  Pencil
2 Finland Kim Laaksonen (Unknown) 9-7 Sweden Jim Chawki (BK Milen)    Pencil
3 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-3 Norway Joakim Haugen (Oslo) Møter  Pencil
4 Sweden Christopher Koba (BK Stöten) 9-6 Finland Jani Uski (Unknown)    Pencil
5 Sweden Tomas Larsson (Gefle Cue Club) 9-7 Finland Sami Ahola (Unknown)    Pencil
6 Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-3 Sweden Tianfang Zhang (Stockholms BS)    Pencil
7 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 9-3 Norway Robert Farinetti (BEX) Møter  Pencil
8 Finland Sami Karttunen (Unknown) 9-3 Sweden Stefan Ericson (BK Stöten)    Pencil
9 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 9-6 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
10 Sweden Mikael Wiszniewski (Kville BC) 9-7 Denmark Jan Keller (Skaraborgs BK)    Pencil
11 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-4 Finland Marko Makkonen (Unknown)    Pencil
12 Sweden Daniel Tångudd (BK Milen) 9-8 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo)    Pencil
13 Finland Jesse Huttunen (Unknown) 9-3 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
14 Norway Bjørn Johan L'orange (Oslo) 9-7 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) Møter  Pencil
15 Sweden Christian Sparrenlöv Fisher (Norrtelje BK) 9-4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball)    Pencil
16 Norway Christian Johannessen (Oslo) 9-1 Finland Jani Siekkinen (Unknown)    Pencil
Runde A Pencil
1 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-8 Norway Robert Grønlie (Trondheim)    Pencil
2 Sweden Andreas Gerwén (BK Flamingo) 9-8 Finland Einari Autero (Unknown)    Pencil
3 Sweden Jim Chawki (BK Milen) 9-6 Norway Tommy Wolff (Hyllestad)    Pencil
4 Finland Kim Laaksonen (Unknown) 9-3 Sweden Pontus Dalén (Familjens)    Pencil
5 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-7 Sweden Adam Rydström (BK Flamingo)    Pencil
6 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-1 Sweden Pierre Hesselgren (Stockholms BS)    Pencil
7 Sweden Christopher Koba (BK Stöten) 9-7 Norway Matey Ullah (Unique)    Pencil
8 Finland Jani Uski (Unknown) 9-4 Norway Navid Eslah (BEX)    Pencil
9 Sweden Tomas Larsson (Gefle Cue Club) 9-3 Finland Jusso Nuutinen (Unknown)    Pencil
10 Finland Sami Ahola (Unknown) 9-3 Denmark Mahmut Mutto (Kville BC)    Pencil
11 Sweden Marcus Chamat (Gefle Cue Club) 9-0 Norway Audun Risan Heimsjø (Ask BC)    Pencil
12 Sweden Tianfang Zhang (Stockholms BS) 9-5 Finland Petri Makkonen (Unknown)    Pencil
13 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 9-8 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
14 Norway Robert Farinetti (BEX) 9-5 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) Møter  Pencil
15 Finland Sami Karttunen (Unknown) 9-1 Norway Even Wærnes (Stoppball)    Pencil
16 Sweden Stefan Ericson (BK Stöten) 9-8 Sweden Fredrik Andersson (Familjens)    Pencil
17 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 9-5 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
18 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 9-2 Finland Santtu Pyykönen (Unknown)    Pencil
19 Denmark Jan Keller (Skaraborgs BK) 9-6 Finland Casper Matikainen (Unknown)    Pencil
20 Sweden Mikael Wiszniewski (Kville BC) 9-3 Norway Espen M Andersen (Trondheim)    Pencil
21 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-8 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Møter  Pencil
22 Finland Marko Makkonen (Unknown) 9-3 Sweden Mikael Andersson (BK Milen)    Pencil
23 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-5 Sweden Mats Elfroos (Old Fellows BC)    Pencil
24 Sweden Daniel Tångudd (BK Milen) 9-6 Norway Olav Skrudland (Svithun)    Pencil
25 Norway Kenneth Rognstad (Gjøvik/Raufoss) 9-1 Sweden Morgan Cederstrôm (Växjô BF)    Pencil
26 Finland Jesse Huttunen (Unknown) 9-4 Norway Martin Rottem Dahle (Stoppball)    Pencil
27 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-7 Sweden Mikael Kåhlberg (BK Milen)    Pencil
28 Norway Bjørn Johan L'orange (Oslo) 9-5 Finland Joonas Ohtonen (Unknown)    Pencil
29 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-5 Denmark Mathias Spanggaard (Unknown)    Pencil
30 Sweden Christian Sparrenlöv Fisher (Norrtelje BK) 9-5 Norway Erik Gårdelöf (Oslo)    Pencil
31 Norway Christian Johannessen (Oslo) 9-8 Norway Tron Engebakk (Unique)    Pencil
32 Finland Jani Siekkinen (Unknown) 9-6 Norway Roger Rasmussen (Oslo)    Pencil